مقالات

پمپ وکیوم روتاری و نکات نگهداری آن

پمپ وکیوم روتاری

پمپ وکیوم روتاری و نکات نگهداری آن

پمپ وکیوم روتاری به دلیل استحکام ، سخت کوشی و ماندگاری طولانی در صنعت شناخته شده است. این عوامل باعث می شود تا این پمپ ها برای طیف وسیعی از کاربردها ، از صنعت خودرو گرفته تا آزمایشگاه های داروسازی ، ایده آل باشند.

این نوع از پمپ وکیوم روتاری ، در صورت کارکرد و نگهداری صحیح ، دارای دوام طولانی خواهد بود.

متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان نحوه ی صحیح نگه داری از این نوع دستگاه را نمی دانند. برای بهره برداری و استفاده ی هر چه بهتر از پمپ وکیوم روتاری ، به بررسی پنج نکته ای که در نگهداری و افزایش طول عمر پمپ وکیوم روتاری موثر است می پردازیم.

سیستم تخلیه را جدی بگیرید

بسیاری از مشکلات دستگاه از نبود سیستم تخلیه نامناسب ناشی می شود. سیستم تخلیه نامناسب می تواند سبب اختلال جدی در پمپ وکیوم و همچنین باعث گرمای بیش از حد پمپ و از کار افتادن آن شود.

برای احتیاط هر چه بیشتر در رابطه با این مسأله دائما سیستم تخلیه را چک کنید تا با وسایل مکانیکی یا رسوبات مسدود نشده باشد. همچنین پمپ خود را در جایی قرار دهید که دستگاه فضای کافی برای هواگیری داشته باشد.

پمپ را خنک نگه دارید

پمپ وکیوم روتاری باید در مکانی با جریان هوای کافی نگه داری شود تا از گرمای بیش از حد و خرابی آن جلوگیری شود.

به عنوان مثال نگه داری دستگاه در داخل محفظه ی سرپوشیده کارصحیحی نیست. افزایش گرما در نهایت سبب شکستگی پمپ می شود.

از فیلتر های کیفیت استفاده کنید

اگر در فضای کاری شما ذرات وجود دارد. داشتن فیلتر برای نگه داشتن پمپ از ورود آن ذرات به سیستم خلاء ضروری است.

از گاز متعادل کننده استفاده کنید

زمانی که دستگاه شما در یک شرایط جوی معمولی کار کند معمولا مقداری بخار آب به سیستم خلاء وارد می شود. ورود بخار به سیستم سبب بروز مشکلات قابل توجهی مانند جلوگیری از رسیدن پمپ به فشار مطلوب می شود. راه اندازی گاز متعادل کننده در زمان استفاده از پمپ وکیوم روتاری ، بهترین روش برای اطمینان از خروج بخار آب از سیستم خلاء است.

بخار روغن را از بین ببرید

بخار روغن یا دود خروجی از روغن می تواند برای سلامتی مضر باشدو همچنین می تواند سبب پارگی و ساییدگی پمپ شود. بری اطمینان از عملکرد ایمن دستگاه حدف کننده ی بخار مناسب با دستگاه خود را تهیه کنید. فیلتر اگزوز گزینه مناسبی برای از بین بردن بخار روغن در سیستم وکیوم شما می باشد.

برای خرید و یا استعلام قیمت پمپ روتاری می توانید تماس گرفته و یا وارد فروشگاه شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =