پمپ وکیوم آب در گردش (آبی)vacuum-abi

پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) چیست ؟

پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) در دسته ی یکی از مدل ها و انواع پمپ وکیوم قرار می گیرد. پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) علاوه بر وظیفه ی اصلی خود که ایجاد خلاء و وکیوم است، در برخی موارد وظیفه ی کمپرسور گاز را نیز بر عهده می گیرد. در واقع در تعریف پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) می توان گفت که یکی از انواع پمپ هاست که به وسیله آب فضایی عاری از هرگونه مولکول را ایجاد می کند.

طرز کار پمپ وکیوم رینگ آبی :

طرز کار پمپ وکیوم ابی بدین صورت است که پمپ خلا رینگ آبی دارای پروانه ای با تیغه های متصل شده به مرکز می باشد که در بدنه ای استوایی شکل جای گرفته اند. پروانه بین دو صفحه پایانی قرار می گیرد.

پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) برای شروع به کار خود نیاز به مایعی دارد که این مایع بنا به برنامه کاربردی می توان آب ، روغن یا هر حلال دیگری باشد.

پروانه در پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) با نیروی گریز از مرکز به به دیواره های خارجی بدنه برخورد می کند و حلقه ی مایع را ایجاد می کند. بدین ترتیب برخی از تیغه ها به طور کامل در مایع غوطه ور هستند و برخی خارج از مایع قرار دارند.

هرچند که اساس کار و شایع ترین سیال مورد استفاده در پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) آب است ولی می توان از سیال دیگر نیز در این پمپ استفاده نمود.

ویژگی های پمپ وکیوم آبی :

پمپ وکیوم آبی به دلیل مجموع ویژگی های مثبت خود یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین نوع پمپ وکیوم می باشد. از جمله این ویژگی ها می توان به قدرت خلاء بالا ، کاهش استهلاک ، طول عمر بالا و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

انواع پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) :

پمپ وکیوم آب در گردش به دو مدل تک مرحله و دو مرحله تقسیم می شود. پمپ وکیوم آبی تک مرحله نسبت به دو مرحله از دقت کمتری برخوردار است. پمپ وکیوم آبی دو مرحله دارای حجم کارایی و صرفه جویی در حدود ۵۰ درصد بیشتر می باشد. پمپ های دو مرحله ای دارای سطح خلاء و کارایی بیشتری نسبت تک مرحله می باشد. همچنین این پمپ های وکیوم در گنجایش ها و ظرفیت های گوناگون بر اساس متر مکعب تولید و عرضه می شوند.

کاربرد پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) :

پمپ وکیوم آب در گردش (آبی) در صنایع بسیاری که به علت شرایط امکان استفاده از پمپ وکیوم روغنی وجود ندارد کاربرد دارد. صنایعی مانند صنایع داروسازی ، قند و شکر ، کود سازی ، کاغذ ، نساجی ، ذغال سنگ ، معادن ، صنایع شیمیایی ، پالایشگاه های نفت ، راه آهن و ……… معمولا از این نوع پمپ استفاده می کنند.

 

دریافت کاتالوگ پمپ وکیوم آب در گردش (آبی)

لیست قیمت پمپ وکیوم  آب در گردش (آبی)

مشاهده ی محصولات پمپ وکیوم  آب در گردش (آبی)