پمپ وکیوم روغنی | فروش پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی چیست ؟

پمپ وکیوم روغنی یکی از انواع تجهیزات مهم صنعتی به شمار می آید که امروزه با گسترش و افزایش بهره گیری از طرح های اتوماسیون صنعتی در کارخانه ها و سایر فعالیت های صنعتی، توانسته به جایگاه ویژه ای بین خریداران دست یابد. این محصول کارآمد و پرطرفدار در بخش های بی شماری از صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه باعث تسهیل شدن بسیاری از فعالیت های مهم و دقیق شده است.

به صورت کلی، از پمپ وکیوم روغنی برای ایجاد فضایی عاری از مولکول هوا در یک محیط بسته استفاده می شود. پمپ وکیوم در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. وجود تنوع زیاد در این تجهیزات بر محبوبیت آن ها افزوده و باعث گردیده که پمپ وکیوم روغنی از پرکاربرد ترین تجهیزات صنعتی امروزی به شمار روند.

وکیوم های صنعتی از نظر عامل خنک کنندگی در نظر گرفته شده در آن ها، به سه دسته پمپ وکیوم روغنی، پمپ وکیوم آب در گردش، پمپ وکیوم خشک دسته بندی می شوند. در نوع روغنی همانطور که از اسم آن برمی آید، روغن به عنوان عامل خنک کننده نقش داشته و نیز در مدل خشک و آب در گردش به ترتیب هوا و آب این کار را به عهده دارند که هریک از این مدل ها نیز برای کاربرهای متفاوتی تعریف شده اند.

پمپ وکیوم روغنی بیشتر به عنوان وکیوم کننده در کارهای سبک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ وکیوم روغنی در دقت های متفاوتی ارائه می شوند که براساس همین میزان دقت ، آن ها را در دو نوع پمپ وکیوم تک مرحله ای و پمپ وکیوم دو مرحله ای با متراژهای خلاء مختلف ، طبقه بندی می کنند. همچنین مکانیزم عملکرد در پمپ وکیوم روغنی در عین سادگی، بسیار دقیق است. در تقسیم بندی دیگر می توان پمپ وکیوم روغنی را به سه مدل چگالشی ، تراکمی و گیرانداز تقسیم نمود.

تفاوت پمپ وکیوم تک مرحله ای و دو مرحله ای :

شما در هنگام خرید پمپ وکیوم روغنی تعدادی از مشخصات را مشاهده خواهید کرد. معمولا اولین ویژگی که برای پمپ وکیوم نام برده می شود تک مرحله ای یا دو مرحله ای بودن آن است. از انواع پمپ وکیوم روغنی می توان به تک مرحله ای و دو مرحله ای اشاره کرد. پمپ وکیوم دو مرحله ای معمولا دارای دو روتور هستند و عمل وکیوم را در دو مرحله انجام می دهند که در مرحله ی اول خلاء متوسط و در مرحله ی دوم خلاء بیشتر و بهتری صورت می گیرد. در نتیجه پمپ وکیوم دو مرحله ای ، توانایی تولید خلاء و وکیوم عمیق تر و بالاتری را داراست. بنابراین اصلی ترین تفاوت پمپ وکیوم تک مرحله ای و دو مرحله ای در دقت خلاء آن است. با توجه به این موضوع قیمت پمپ وکیوم دو مرحله ای نیز بالاتر از قیمت پمپ وکیوم تک مرحله ای می باشد.

کاربرد پمپ وکیوم روغنی :

کاربری پمپ وکیوم روغنی بسیار گسترده بوده و استفاده از آن در بیشتر فعالیت های صنعتی، حائز اهمیت است. از جمله کاربرد پمپ وکیوم روغنی می توان به پمپ خلا آزمايشگاهي، صنایع نساجی، صنایع طلاسازی، صنایع چاپ، میزهای CNC چوب، مواد غذایی و لبنیاتی، لاستیک سازی، صنایع پزشکی، صنعت نفت و پتروشیمی، در کارخانه ها جهت انتقال محصولات با استفاده از قدرت مکش این نوع پمپ و بسیاری از فعالیت های دیگر اشاره نمود.

قیمت پمپ وکیوم روغنی :

جهت دریافت قیمت پمپ وکیوم value و قیمت پمپ وکیوم هامر با واحد فروش شرکت هامریار 33532199-021 و 33532192-021 تماس حاصل فرمایید.

 

دریافت کاتالوگ پمپ وکیوم روغنی

لیست قیمت پمپ وکیوم روغنی

مشاهده ی محصولات پمپ وکیوم روغنی