sparmax

پمپ وکیوم خشک

پمپ وکیوم خشک چیست ؟

پمپ وکیوم خشک یکی دیگر از انواع پمپ های وکیوم جهت فرآیند ایجاد خلاء می باشد. پمپ وکیوم خشک بر خلاف سایر پمپ های وکیوم عمل ایجاد خلاء را بدون نیاز به هر مایعی انجام می دهد. از آن جایی که در پمپ وکیوم خشک هیچ مایعی وجود ندارد تا گرمای ناشی از فشرده سازی گازها را از بین ببرد ، عمل خنک کردن پمپ وکیوم خشک به طور متفاوت از سایر وکیوم ها صورت می گیرد. پمپ وکیوم خشک با توجه به ساختار و جنس آلیاژ و قطعات آن که از آهن ریخته گری تشکیل شده است دارای توان بالایی برای تحمل درجه ی بالای حرارت می باشد.

ویژگی های پمپ وکیوم خشک :

میزان و قدرت خلاء در پمپ وکیوم خشک به نسبت سایر پمپ های وکیوم کمتر است و میزان خلاءیی برابر با 1 تا 10 میلی متر جیوه تولید می کند. به همین دلیل بیشترین موارد مصرف آن در صنایع بدون نیاز به قدرت خلاء بالا می باشد. علاوه بر این پمپ وکیوم خشک از ویژگی هایی همچون استحکام بالا در محیط های دارای خورندگی بالا ، استهلاک پایین ، صدا و لرزش کم ، تنوع در سایز و حجم ، کاهش هزینه تعمیرات و نگه داری و ……. برخوردار است.

پمپ وکیوم خشک به دو صورت پمپ وکیوم خشک تک مرحله و دو مرحله جهت ایجاد خلاء مورد نیاز تولید می شود.

از شناخته شده ترین پمپ وکیوم خشک می توان به پمپ خلاء اسپارمکس ساخت کشور تایوان اشاره کرد.

نحوه عملکرد پمپ وکیوم خشک چگونه است؟

پمپ وکیوم خشک از قطعاتی تولید شده و به صورتی طراحی شده است که بدون نیاز به هر مایعی توانایی ایجاد وکیوم را داشته باشد. جنس تیغه های روتور در این نوع از پمپ وکیوم از جنس گرافیتی می باشد و با چرخش روتور این تیغه ها عمل مکش را انجام می دهند و فرآیند ایجاد وکیوم صورت می گیرد. سپس هوای مکش شده پس از عملیات خنک سازی به بیرون رانده می شود.

کاربرد پمپ وکیوم خشک :

پمپ وکیوم خشک بیشتر در صنایع چاپ ، صنایع آزمایشگاهی ، صنایع چوب ، صنایع مقواسازی و کاغذ ، صنایع غذایی و …… استفاده می شود. عموما اکثر مصرف پمپ وکیوم خشک در صنایعی است که به علت شرایط محیطی خاص، امکان استفاده از مایعات در پمپ وجود ندارد.

 

دریافت کاتالوگ پمپ وکیوم خشک

لیست قیمت پمپ وکیوم خشک

مشاهده ی محصولات پمپ وکیوم خشک